• نویسنده : شرکت پارادایم
  • اختلالات رنگدانه ای پوست
  • 1

درمان لک و پیس به روش تحریک بافتهای پوستی با کاتالیزور

 

محققان موفق به طراحی و ساخت دستگاه رفع لک و پیس به روش تحریک بافت های پوستی با کاتالیزور شدند. مهندس غلامرضا نوروزی، مدیرعامل شرکت سازنده این دستگاه در گفت وگو با خبرنگار «پژوهشی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: برای رفع لک و پیس های پوستی در دنیا روش های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه به وسیله الکترون های آند و کاتد، بافت های پوستی مورد نظر را تحریک و بازسازی می کند.وی با اشاره به نمونه خارجی (آلمانی) این دستگاه افزود: با استفاده از این دستگاه، داروهای خاصی که تا کنون برای درمان این بیماری و به اشکال دیگر (درمان موضعی یا مصرف داروی مورد نظر) مورد استفاده قرار می گرفته است به همراه الکترون های آند و کاتد به بافت مورد درمان وارد می شود تا ضمن تحریک این بافت ها به وسیله الکترون های مورد نظر، آن ها را بازسازی و درمان کنیم.

نوروزی با بیان این که نمونه اولیه این دستگاه ساخته شده و دارای شماره ثبت اختراع و تاییدیه های علمی است، خاطرنشان کرد: دستگاه رفع لک و پیس از طریق متحد کردن بافت های پوست کار می کند به گونه ای که بافت پوست را از طریق ورود الکترون های آند و کاتد تحریک و در نتیجه پوست را وادار به رنگ سازی می کند. همچنین نتایج آزمایش و تست این دستگاه بر روی حدود ۱۲۰ بیمار در بیمارستان رسول اکرم (ص) شهرستان کلاله استان گلستان با توجه به شرایط مختلف بیماران، بیش از ۳۰ درصد موفقیت آمیز بوده است.
وی به خبرنگار ایسنا گفت: اثرات درمانی این روش به بافت های بیمار، سن بیمار، مدت زمان ابتلا به بیماری و …. بستگی دارد و از آنجا که تعداد قابل توجهی از بیماران درمان شده کمتر از ۲۵ سال سن داشته اند به این نتیجه رسیدیم که در صورت مراجعه به موقع بیماران و گذشت مدت زمان کمتر از ابتلا به این بیماری، می توان نسبت به درمان درصد قابل توجهی از آنها امیدوار بود.
مدیرعامل شرکت سازنده این دستگاه در پایان با بیان این که حدود ۸۰ درصد بیماری لک و پیس از طریق این دستگاه قابل درمان است، گفت: متاسفانه با وجود این که چندین سال از طراحی و ساخت نمونه اولیه و دریافت تاییدیه های علمی این دستگاه می گذرد، تا کنون برای تولید انبوه دستگاه در کشور از سوی هیچ سازمان و ارگانی حمایت لازم صورت نگرفته که امیدواریم بتوانیم با دریافت حمایت ها و تسهیلات لازم این دستگاه را برای تمامی مراکز درمانی کشور تولید کنیم.

 
1
مریم پیرایش

مریم پیرایش

۱۳۹۸/۰۶/۰۵

خوب بود.

پیرایش

پیرایش

۱۳۹۸/۰۶/۰۵

ممنون

دیدگاه خود را ارسال کنید